Nový Avatar utržil za premiérový víkend půl miliardy dolarů, recenze film chválí

Pro 18, 2022
novy-avatar-utrzil-za-premierovy-vikend-pul-miliardy-dolaru,-recenze-film-chvali

Nový Avatar utržil za premiérový víkend půl miliardy dolarů, recenze film chválí; Zdroj foto: Falcon

Snímek měl světovou premiéru ve středu a v Severní Americe se začal promítat ve čtvrtek večer. Avatar: The Way of Water je pokračováním Cameronova snímku Avatar, který se v roce 2010 stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Cameron uvedl, že film bude muset v kinech utržit dvě miliardy dolarů, aby nebyl ztrátový.

Agentura AP nejnovější počin osmašedesátiletého Camerona, který se filmem vrací do fantastického světa planety Pandora a k hrdinům Jakeovi Sullymu a Neytiri, zhodnotila jako oslnivý filmový zážitek. „Film není jen vizuálně podmanivý, ale i duchovně bohatý – jednoduchý, ale pronikavý příběh o rodině a přírodě, který je o galaxie lepší než první díl,“ míní ve své recenzi AP.

První díl vyprávějící o boji mezi lidmi a modrými humanoidními obyvateli Pandory v roce 2154 přišel do kin v prosinci 2009. Premiéra pokračování byla původně plánována na prosinec 2018, ale nakonec přišla až o čtyři roky později. Cameron část zpoždění zdůvodnil tím, že zároveň pracoval i na Avataru tři, čtyři a pět a že některé scény natáčel souběžně. Další prodlevu pak způsobila celosvětová pandemie covidu-19.

Video: Trailer k filmu Avatar: The Way of Water


Pokračovat ve čtení