Pavel pochybuje o Nerudové. Nevím, jestli bych ji v druhém kole podpořil, řekl

Pro 18, 2022
pavel-pochybuje-o-nerudove.-nevim,-jestli-bych-ji-v-druhem-kole-podporil,-rekl

Pavel pochybuje o Nerudové. Nevím, jestli bych ji v druhém kole podpořil, řekl; Zdroj foto: Radek Bartoníček

Server Deník N ve středu uvedl, že Pavel na svém výjezdu v Jihomoravském kraji opakovaně řekl, že neví, jestli by v případném druhém kole voleb podpořil proti Babišovi Nerudovou. Původně měl údajně jasno, nyní by ale tuto podporu vážil.

Ve čtvrtek Pavel uvedl, že za svého největšího soupeře považuje populismus a Babišovu snahu orbanizovat Česko. „Jeho bych nikdy nepodpořil a v žádném případě nevolil. Proto dnes jedu do Maďarska vyslechnout si konkrétní detaily, jak Orbánův populismus, který Babiš obdivuje, komplikuje životy lidí,“ řekl Pavel.

„Na otázku, zda si myslím, že by Danuše Nerudová byla dobrou prezidentkou, odpovídám upřímně – mám o tom pochybnosti. Vyvolala je především zbrklá vyjádření související s Ukrajinou, komentář na adresu prezidentky Čaputové a také články v médiích, naposledy o tom, jak pan Neruda asistoval u Babišova největšího obchodu,“ poznamenal. Dodal, že obava z toho, co by na Hradě představoval Andrej Babiš, je však stále větší.

Nerudová v reakci na Pavlovo vyjádření uvedla, že ona by ho podpořila. „Prezident nebo prezidentka nesmí v klíčových okamžicích lavírovat. Musí udělat, co je v zájmu země. I přes silné výhrady, které vůči panu Pavlovi mám, bych ho v druhém kole proti Andreji Babišovi samozřejmě podpořila,“ řekla Nerudová.

Pavel, Nerudová a Babiš patří mezi hlavní favority lednových prezidentských voleb. Zatímco v uplynulých měsících průzkumy veřejného mínění za pravděpodobné účastníky druhého kola označovaly Babiše a Pavla, například poslední průzkum Medianu Nerudové přisoudil 28 procent hlasů, Babišovi 26,5 procenta a Pavlovi 23,5 procenta.

Video: Karel Diviš je zpět ve hře o Hrad. Nikomu bych nepřál být v mé kůži, řekl (13.12.2022)


Pokračovat ve čtení