Youtuberovi Miku Pánovi hrozilo vězení za vydírání, z kauzy však dokázal vyklouznout

Led 20, 2023
youtuberovi-miku-panovi-hrozilo-vezeni-za-vydirani,-z-kauzy-vsak-dokazal-vyklouznout

Youtuberovi Miku Pánovi hrozilo vězení za vydírání, z kauzy však dokázal vyklouznout; Zdroj foto: DVTV

Předloni dopoledne 2. února Mikaela Oganesjana zatkla pražská policie. Obvinila ho z vydírání známého, po kterém vymáhal 80 tisíc korun. Oganesjan putoval do cely předběžného zadržení. Žalobce pro něj dokonce žádal vazbu, ale soud návrhu nevyhověl. Ještě týž rok v červnu na něj státní zástupce podal obžalobu.

Jak nyní zjistilo Aktuálně.cz, zmíněný případ se uzavřel. Soudkyně Klára Jantošová z Obvodního soudu pro Prahu 6 minulý týden trestní stíhání Oganesjana zastavila. Důvodem byla jeho kriminální minulost, za kterou už byl podle soudu potrestaný dostatečně.

„Trestní stíhání bylo zastaveno, neboť trest, který by obviněného mohl postihnout za trestnou činnost v této trestní věci, by byl zcela bez významu vedle trestů, které mu byly uloženy,“ sdělila Aktuálně.cz mluvčí soudu Zuzana Barochová, proč Oganesjan z kauzy vyvázl.

Uchránily ho předchozí tresty

Na Oganesjana dopadly loni dva pravomocné rozsudky. Dostal trest za přisvojení pravomoci úřadu, výtržnictví a násilí proti úřední osobě za chování vůči městským policistům v Kladně. Sundal jim z vozu registrační značku, svým vozem jim blokoval cestu a nakonec je vytlačil ze silnice.

Další trest obdržel za vyhrožování starostovi Velkých Hamrů v Libereckém kraji Jaroslavu Najmanovi. Poslal mu e-mail, že je připravený mu ublížit. Také v něm navrhoval střelit Najmana do hlavy. Za incidenty se strážníky v Kladně a vyhrožování starostovi dostal celkem tři roky podmíněně se zkušební lhůtou čtyři a půl roku, pokutu 30 tisíc korun a zákaz řízení na dva roky.

„Soud ve vztahu k těmto trestům dospěl k závěru, že pokračování trestního stíhání v projednávané věci nepřispěje významně k naplnění smyslu a účelu trestního řízení, a tedy by jeho další vedení bylo neúčelné,“ vysvětlila mluvčí soudu Barochová, proč soud v poslední kauze vydírání od potrestání Oganesjana upustil.

Vydírání za 80 tisíc

Známého vydíral Oganesjan od října 2020 do ledna 2021. Před jeho garáž odstavil svůj vůz, jímž zablokoval výjezd. Udělal to kvůli tomu, že muž prý Oganesjanovu kamarádovi dlužil peníze. Muž jeho auto z příjezdové cesty odtlačil. Youtuber ho pak začal vydírat, že natočí video o tom, jak jeho auto poškodil, pokud mu nedá 80 tisíc korun.

„Prokázání výše škody nad deset tisíc korun způsobené odtlačením odstaveného vozidla by mělo za následek případné trestní stíhání poškozeného pro přečin poškození cizí věci, což by mělo pro poškozeného v profesním životě velmi významný až likvidační dopad,“ vysvětlila Aktuálně.cz vyšší soudní úřednice z Obvodního soudu pro Prahu 6 Magdalena Chmelíková.

Oganesjan pro Aktuálně.cz nepřímo připustil, že k incidentu se zablokováním vozu došlo. Odmítl ale verzi státního zástupce o vydírání. „V době, kdy jsem údajně měl poškozeného vydírat, jsem měl společnost s obratem osm milionů korun ročně,“ uvedl. Ve své jiné kauze u soudu však tvrdil, že mu musí finančně pomáhat jeho otec, jinak by s rodinou nevyžil.


Pokračovat ve čtení